11:51 pm - 15 Haziran 2019, Cumartesi


Duphaston Tablet Yorumları

Adet düzesnizliği, kısırlık, düşük tehdidinde, ağrılı adet kanamalarında ve henüz menapoza girmediği halde adet göremeyen hanımlarda adeti düzenlemek amacı ile kullanılır. Progesterona benzer bir madde salgılamasından dolayı kadın cinsiyet hormonunu düzenler. Hormon yetersizliğinden doğan kısırlık ve aşırı rahim kanamalarını da düzenleyen Duphaston, progesteron eksikliğinden doğan düşük riskini en aza indirir. Hanımların adetten bir hafta önce yaşadıkları sinirlilik, meme hassasiyeti, baş ağrısı, ödem depresyon ve vücutta ağırlaşma gibi şikayetlerini hafifletmeye yardımcı olur.

Duphaston kullanımı sırasında genellikle ilaç bittikten 5 – 6 gün sonra kanama başlar ve ikinci kutudan sonra adet kanamaları düzene girer. Eğer ilaç kullanımı sırasında ara kanamalar meydana geliyorsa mutlaka doktor ile iletişime geçilmelidir. Östrojen eksikliğinden dolayı kullanıldığı zaman düzenli mamografi çektirilmesi gerekebilir. Doktor ,le iletişimde olarak verilen tarihlere uyulması çok önemlidir. Hamilelik sırasında kullanımı kesinlikle doktor kontrolünde olmalıdır. Eğer ilaç kullanılırken hamile kalınmış ise acilen doktora bildirilmelidir. Emziren annelerde kullanılması asla tavsiye edilmez.Duphaston

Duphaston Yan Etkileri Nelerdir ?

Tüm ilaçlarda olduğu gibi Duphaston tabletinde bazı yan etkileri vardır. Bu yan etkiler arasında mide bulantısı, karın ağrısı, düşük ateş, iştah kaybı, koyu idrar, kil renkli dışkı, sarılık (ciltte veya gözlerde sararma), ellerde, bileklerde veya ayaklarda şişlik, kansızlık gibi belirtiler yer alır. Bu belirtilerin bir  veya birkaçı söz konusu olduğu zaman derhal doktora başvurulmalıdır. Ayrıca ürtiker (kurdeşen), nefes almada zorluk,  yüzde, dudaklarda, dil ya da boğazda şişkinlik gibi alerjik reaksiyon belirtilerinde acilen müdahale gerektiği için en yakın sağlık kuruluşundan derhal yardım alınmalıdır.

Duphaston kullanıcı yorumlarını sitemizden okuyabilir, duphaston yorumları, duphaston şikayetleri hakkında görüş ve düşüncelerinizi yazabilirsiniz.


Benzer Kullanıcı Yorumları:

duphaston kullananlar (127), duphaston (31), duphaston yan etkileri (26), duphaston nedir (18), duphaston kullanımı hakkındaki tüm sorular (5)

Kullanıcı Yorumları: , , ,

"Duphaston Tablet Yorumları" konusuna 3 yorum yazılmış

  1. Handan coşkun dedi ki:

    Merhaba emziren anneyim ve yaklaşık üç aydır adet kanamam var lekeleme tarzında idi fakat geçen ay şiddetli oldu ve on gün sürdü bu ay tekrar devam ediyor Dr duphaston ilaç verdi fakat emziren anne kesinlikle kullanmamalı yazıyor ne yapmam lazım yardımcı olursanız sevinirim

  2. Ayten dedi ki:

    Merhaba ben 6gundu duphaston kullaniyorum.2gun oldu kan gibi ama vox az bisheyler oluyor adet gibi degil.boyle olan varmi?

  3. Badiss dedi ki:

    Arkadaslar duphastonla Hamile kalann oldumu

Duphaston Tablet Yorumları Yorumları