THY VALİZLERİMİ KIRDI
Her yıl bir iki kez uçuşum var. Her seferinde de bir bilet ücreti kadarda valizlere para ödemek zorunda kalıyorum.Artık yeter diyorum.Hep şikayet ediyorum ama hep cevapsız kalınıyor. Benim gibi bu konudan rahatsız olan çok insan var. Uçağın tepesinden mi atılıyor bu valizler. Son uçuşumda 5 şubat bagajımı alırken emindim kırmışlardır valizimi yine diye. Karşılaştığım durum bir değil iki valizim birden kırıktı. Ne diyeyim şimdi ben birde koca firma THY şiddetle kınıyorum.

Gönderen İsim/Mail: arzuerdem713@hotmail.com

thy-valizlerimi-kirdi
1 yorum

 1. Türk Hava Yollari Müdürlügüne,

  06.01.2017 Cuma günü Gaziantep’ten aktarmali olarak ben Ömer Sari 01.02.1983 ve Kuzenim Ibrahim Sari 26.12.1978 Türk hava yollariy ile aktarmali Istanbul üzeri viyanaya ucus yapacaktik.

  Istanbula ulastigimizda Hava sartlarindan dolayi gecikmeli bir sekilde aksam saat 20.45’te kalkacak olan ucak gecikmeli bir sekilde 23.00 sularinda iptal edildi.
  Yani Viyana’ya ucamadik. Magduriyetimiz ondan sonra basladi..

  Bizi Transfer Desk’e yönlendirdiler. Orada sadece Pasaport ve Biletin Fotokopisi yapildi. Yeni bir ucus islemi icin hicbir hizmet yapilmisti. 3,5 saat orda sirada bekledik. Okadar cok yogunluk vardiki insanlar cok gerilmisti ve o insanlari düzgün bir sekilde siraya sokacak bir tane tükr hava yollari yetkilisi yoktu. Hepsi 3 tane fotokopi makinesinin basinda bekliyolardi. Toplasan zaten 2 kisi vardi. Bize cevap olarak gec saat oldugu icin fazla calisan bulamazsiniz dendi. Sonra bilet sirasinda yeniden 4 saat bekledik ve bize Cuma günü ucmamiz gereken ucaga Pazartesi gününe eklediler ucus yok diye. Ondan sonra bize otel sirasina girmemiz söylendi. Otel sirasininda diger siralardan hicbir farki yoktu. Zaten artik sabah oluyordu. Otele kendi paramizla gittik. 3 gün sonra Pazartesi gününe bize aksam 18.00’a bilet verdiler. Pazartesiye kadar kendi paramizla otelde kaldik. Pazartesi günü saat 13.30’da Havaalanina geldik 18.05 ucagiyla ucmak icin. Ve bir cile daha basladi..

  Ilk anlattigim siralarin hepsine tekrar girdik budefa otel sirasida icinde. 1000lerce insan vardi ve bu bekleme sirasinda ne bir su ne bi yiyecek olmadi. Kimi yerlerde dagitilmis ama biz görmedik. Insanlara hicbir görevli gelip hickimseye bilgi vermiyordu. Yine 13.30’da geldigimiz Hava alanindan gec saatlerde otelimize gidebildik. Budefa biletimizi sali aksam 18.05’e vermislerdi. Sali günü saat 14.00’de otelden cikis yaptik. Bizimle ilgilenen hicbir THY Personeli yoktu., hicbir Servis gelmedi. Kendi imkanlarimizla Hava Limanina gittik. Saat 14.00 siralari biletimi Check-In yaptirdik. Bize SBY Bileti verildi (standby bileti). Biz bu bileti istemiyoruz, koltuk numarasi istiyoruz dedik. THY görevlisi bayan ucmama sansiniz 8% dedi. Biz o 8% sansini istemiyoruz 100% ucmak istiyoruz dedik. 5 gündür zaten rezildik.
  Stand-By biletimizi aldik. Bütün kontrollerden gectik (tabi cok uzun kuyruklar vardi) ucagimizi beklemeye basladik. Ve bizimle beraber 60 kisi Stand-BY bileti oldugunu söylediler. Insanlar herzamanki gibi cok gergindi. 18.05 ucagi yaklasik olarak 3 saat ertelendi ve öncelik bizim oldugu halde (cuma gününden beri magduruz) koltuk numarasi olan yolculari ucaga aldilar ve bize bekleyin dediler. Sadece 3 koltuk bosta kaldigini söylediler (yedek yolcular icin). Sonra Mehmet ÖZBAY isimli THY Personeli bir aileye dönerek ben bu 3 kisiyi aliyorum dedi. Bizde neye dayanarak bu 3 kisiyi aliyorsunuz dedik cünkü biz cuma gününden beri bekliyoruz. O iceri aldiklari insanlar daha 1 günlük magdurlar. O Mehmet ÖZBAY isimli THY Personeli o aileye dönerek bizi göstererek bunlardan dolayi yedek yolculari ucaga almiyorum diyerek bizi o diger yedek yolcularla karsi karsiya getirdi. Allah’tan hepimiz sagduyuluyduk. O Mehmet ÖZBAY THY Personeli kuzenim
  Ibrahim SARI’ya yumruk atmaya kalkti ve diger yolcular engelledi. Kamera’da görebilirsiniz. Ve o ucak 3 tane bos koltukla viyana’ya uctu. Rezilligimiz yine basladi. Yani bütün siralara tekrar girmeye devam..

  Bu rezilligimizi Ayca Hanim THY personeli gördü.
  Sagolsun bize cok yardimci oldu. Bize 1 gün sonrasi icin koltuklu bilet kesti ama o siralara yeniden girmek zorunda kaldik. Carsamba günü cok sükür sonunda Viyana’ya ucabildik.

  Simdi size soruyorum dünya markasiyiz diyen THY Sirketi böyle Hava Sartlarindan dolsyi böyle kriz günlerinde önceden önlemlerini almiyormu?
  Orda cocuklu insanlar daha cok rezil oldu.
  Insanlara THY Personelleri hic yardimci olmadi. Bizim cebimizden harcadigimiz paralar haric Viyana’da kazanacagimiz tüm paralar cöpe gitti. Eziyetimizde yanimiza kar kaldi. Bütün en üst yetkili makamlara kadar gidecegim bütün hakkimi arayacagim.

Bir Cevap Yazın