12:15 am - 16 Haziran 2019, Pazar


Zehirli Ayakkabılar ve Fotoğrafları

Merhabalar, bu konumuzda zehirli ayakkabılar ile ilgili son gelişmeleri ve zehirli ayakkabı fotoğraflarını paylaşıyoruz. Henüz Bakanlıkça bu zehirli ayakkabıları ithal eden firmalar ifşa edilmedi fakat zehirli ayakkabıların resimleri tüketicilerle paylaşıldı.  Çin’den ithal edilerek Türkiye’ye getirildiği esnada gümrükte kanserojen madde içerdiği nedeniyle el konulan ve imha edilmek üzere yola çıkarıldığı esnada gizlice piyasaya sürüldüğü iddia edilen 33 bin adet zehirli ayakkabıya ait bilgiler kamuoyu ile paylaşıldı.

Zehirli Ayakkabı Olup Olmadığını Nasıl Anlarsınız? (Nasıl Anlaşılır?)

Sabah gazetesinin haberine göre bir ayakkabının zehirli ayakkabı olup olmadığını anlamanın yolları var.

Eğer ayakkabıyı elinize aldığınızda siyah renk tonunda bir kalıntı bırakıyorsa ve ayakkabının yüzeyi (derisi) yanık gibi kokuyorsa o ayakkabı zehirlidir. Bu tür ayakkabıların ortalama satış fiyatı 15-35 TL civarıdır. Ucuz ve yurtdışı ithal ayakkabıları almamaya özen gösterin. Yerli malı ayakkabı tercih ederek üretim yerini mutlaka sorgulayın.

zehirli-ayakkabı

Zehirli Ayakkabılar Ne Türk Hastalıklara Yol Açar?

Zehirli ayakkabılar içeriğinde kanserojen maddeler barındırır. Kısaca ayak sağlığınızı bozarak enfeksiyon kapmanıza ve ayak alerjisine sebebiyet verir.

Lütfen ayakkabı alırken ucuz ve ithal ürünlerden kaçınmaya çalışınız. Güvenmediğiniz ve bilinmeyen markaların ürünlerini tercih etmeyiniz.

Zehiri Ayakkabı Fotoğrafları


Kullanıcı Yorumları: , , , , , ,

"Zehirli Ayakkabılar ve Fotoğrafları" konusuna 1 yorum yazılmış

  1. zerrin aktay dedi ki:

    yaklaşık iki ay önce 120 tl ye bir bot aldım,ayaklarımda yanma bazen üşüme,şişlik gibi durumlar yaşıyorum,henüz doktora gitmedim,ayakkabıyı bir mağazadan aldım,rengi bordo,ayağımdaki problemin bu bottan kaynaklandığını düşünüyorum,fiyatı düşük olmadığı için zehirli olmadığı ile ilgili iyimser düşüncedeydim ancak burası türkiye mağaza sahibi ucuza alıp,bizlere normal raiç üzerinden satmış olabilir,bunu niye yazıyorum zira paiayasada bu zhirli ayakkabıları ucuza satıldığı söyleniyor

Zehirli Ayakkabılar ve Fotoğrafları Yorumları