Home / Kullanıcı Yorumları / Fransa’dan Peygamber Efendimiz’e Hakaret!
Hazreti Muhammed'e (s.a.v.) Fransa'dan Karikatür Terbiyesizliği
Hazreti Muhammed'e (s.a.v.) Fransa'dan Karikatür Terbiyesizliği

Fransa’dan Peygamber Efendimiz’e Hakaret!

Fransa’dan Peygamber Efendimiz’e Hakaret – Önce müslümanlarn masumiyeti filmi şimdi de Fransa’da Hazreti Muhammed‘i (s.a.v.) tasvir ettiği iddia edilen bir karikatür.

Fransız haftalık mizah dergisi ”Charlie Hebdo” yarın yayımlanacak son sayısında, Hazreti Muhammed’i (S.A.V) tasvir ettiği iddia edilen karikatürleri bastı…

Başbakanlık’tan yapılan yazılı açıklamada, ”Mevcut konjonktür içinde başbakan bu tür aşırılıkları onaylamıyor ve herkesi sorumlu olmaya davet ediyor” ifadesi kullanıldı.

”İfade özgürlüğünün, cumhuriyetin temel ilkelerinden birisi olduğu” bildirilen açıklamada, ”bu özgürlüğün yasaların belirlediği sınırlar çerçevesinde kullanılması gerektiği” görüşü savunuldu.

Açıklamada, ”laiklik ilkesi, hoşgörü değerleri ile din ve inanç özgürlüğüne saygının, cumhuriyet sözleşmesinin kalbinde yatan en önemli unsurlar olduğu” ifade edildi.

Derginin yönetimi, ”ITele” televizyon kanalına yaptığı açıklamada, Hazreti Muhammed’i tasvir ettikleri karikatürün daha önce yayınlanan karikatürlerden ”daha fazla tahrik edici olmadığı” görüşünü savunarak, ”zaten basın özgürlüğü bir tahrik değil mi?” sorusunu yöneltti…

Hazreti Muhammed'e (s.a.v.) Fransa'dan Karikatür Terbiyesizliği
Hazreti Muhammed’e (s.a.v.) Fransa’dan Karikatür Terbiyesizliği

Check Also

Zte Blade A520 Kullanıcı Yorumları | 2000 Tl’lik Telefonlar

Bugünkü makalemizde en çok tercih edilen akıllı telefonlar arasında yerini alan Zte Blade A520 Telefonunun Kullanıcı …

2 comments

  1. tarık küçükoğlu

    bunları esefle kınıyorum. Allah elbette bunları da görüyor ve yapılanların hepsini yazanlar vardır muhakkak. Göreceksiniz, cehennemde yanarken bu hallerinizi.

  2. neden böyle bi şey yapıyorlar hiç anlamıyorum ama bu yaptıkları onların yanına kalmaz inşAllah

Bir Cevap Yazın