11:09 am - 25 Haziran 2019, Salı


Doğum Sonrası Kilo Verme Yöntemleri

Hamilelikten sonra kilo verme – Doğum sonra kilo verme nasıl olur? Henüz yeni doğum yapmışsanız ve siz de hamilelik döneminde kilo aldıysanız doğum sonrası kilo verme yöntemleri aşağıda sıraladığımız gibidir. Siz de konu hakkında neler düşündüğünüzü bizimle paylaşmak istemez misiniz?

Doğum Sonrası Kilo Verme Yöntemleri

 1. Öncelikle hamilelik sırasında yediğiniz içtiğinize pek dikkat edilmez. “Amaaan, kaç kere hamile olacağım sanki! Gelsin Nutella’lar, gitsin üzümler!” şeklinde beslenilir.
 2. Böylece hamilelik sırasında gereğinin üstünde kilo alınır.
 3. Bu gereğinden fazla alınan kilo (senelerce Amerika’daki fast food kültürüne yenik düşmenin sonucunda) önceden vücutta fazladan bulunan kilolara bir güzel eklenir.
 4. Sonra bebek doğurulur. Yaklaşık bir 6-7 kilo kadar bebekti, plasentaydı, suydu derken hastaneye hediye edilir.
 5. “Daha hastaneden çıkmadan şu kadar kilo verdim!” diye mantıksızca havalara girilerekdoğumdan üç gün sonra profilden fotoğraf bile çektirilir.
 6. Bebek bol bol emzirilir. Emzirmenin kalori yaktıran bir operasyon olduğu inancıyla elden gelen ardına konulmaz, bir 13 ay kadar emzirilir.
 7. Nitekim dokuzuncu ayın sonunda, adeta İngilizcedeki “9 months up, 9 months down” (*) deyişini doğrularcasına hamileyken alınmış olan kilolardan kurtulunur.
 8. Ama henüz bitmemiştir… Hamilelik öncesinden yapışmış olan ve “doğumdan sonra tombullaşmış anne” havası yaratan fazlalıklar gıcık vermeye başlar.
 9. “Ne yapsam da bu kilolardan kurtulsam” diye düşünülse de gerçekten kilo vermek için ciddi bir adım atılmadığı gibi poğaça-börek, annenin kafesindeki içli köfteler, kayınvalidenin ödül almış yemekleri bir bir mideye indirilmeye devam edilir.
 10. Bu süre zarfında en ‘kilolusu’ kendinden en az 2 beden küçük dişilerle arkadaşlık edilir. Ve bu durumdan hoşnutsuz olunmaya başlanır.
 11. Ama asıl bardağı taşıran damla “Çalışmayan Anne Sendromu“na yakalanıldığı andır. “Ben kimim, kendim için ne yapıyorum?” gibi sorgulamalara girilerek, kimseye olmasa bile kendine bir şeyleri kanıtlamak adına “Anne Olmadan Önceki Ben Olma” adında bir proje yaratılır ve iyi bir diyetisyenin yolu tutulur.
 12. Yaklaşık 4 ay boyunca proje harfiyen uygulanır. Böylece sadece kendi için bir şeyler yapmış olmanın verdiği tatmin hissiyle ‘Birisinin annesi’ olmanın ötesinde bir kimliğe sahip olunduğu, sırf doğum yapıldığı, anne olunduğu için onun izlerini taşıma zorunluluğu olmadığı inancına varılır.
 13. Diyetisyenin söylediklerinin dışına çıkılan tek alan egzersiz yapmaktır. Çünkü maalesef hiçbir kudret takım sporu olmayan, yürüyüş bile olsa tek başına yapılan sporları sevdirmeye yeterli olamamıştır.
 14. Yaklaşık 5 ay sonunda dolap köşelerinden eski kıyafetler çıkarılır. Bu da yetmez “Al senin olsun, ben nasıl olsa bir daha giyemem” diye kız kardeşe verilen elbiseler yüzsüzce geri alınır. Bir daha yüzüne bile bakılmayacağı düşünülen eteklere geri girildiği görüldüğünde artık proje tamamdır.
 15. Diyetisyenin “Spor yapmazsan hemen alırsın, benden söylemesi!” tehditleri kulak ardı edilir. Bir iki kilo daha verseydin daha emniyetli olurduk” yorumları halı altına süpürülür. Onun yerine üçü 3 yaşın altında olmak üzere 5 çocuk, 3 anne, 70 yaşlarında teyze-enişte, bir köpek ve sürekli masadan bir şeyler çalan 4 kedinin olduğu bir eve tatile (!) gidilir. Tatil sonunda kilolardan fazlasıyla kurtulmuş bir şekilde, bu kez belki de bir terapiste ihtiyaç duyularak eve dönülür.
Doğum Sonrası Kilo Verme Yöntemleri

Doğum Sonrası Kilo Verme Yöntemleri


Benzer Kullanıcı Yorumları:

alkadays emziren anneler (76), alkadays emziren anneler kullanabilirmi (42), dezpack emziren anneler kullanabilirmi (29), alkadays emzirenler kullanabilirmi (12), chocolate slim emzirenler kullanabilirmi (11), alkadaysi emziren anneler kullanabilirmi (10)

"Doğum Sonrası Kilo Verme Yöntemleri" konusuna 10 yorum yazılmış

 1. esra dedi ki:

  bebeyımı emzırıyorum guatrm var kullanabılırmıyım

 2. rojda tarkan dedi ki:

  alkadays kullanmak istiyorum ama 2 aylık bebegım var bir sakıncası varmı acele cevap beklıyorum lutfen samimi o
  larak söyleyin herşey para degildir kuçuk bir bebek söz konusu olunca bir defa degil 2 defa duşunmekgerekir

 3. senem vural dedi ki:

  8 aylık bebeğim var emzirdığim için kullanabılırmıyım alkadaysı

 4. senem çobanoğlu dedi ki:

  8 buçuk aylık bebeğim var emdirmeme engelmidiralkadays diyeti

 5. emine dedi ki:

  3 aylik bebegm var emziriyorum alkadays kullansm bebegme zarari olurmu

 6. deria dedi ki:

  merhaba
  arkadaslar bebeklerimi emzirken agrikesici bile almamaya dikat ediyordum ezaneci bi arkadasim dogum sonrasi en azindan 10 ay gibi bi surede vucudum normale doner ve herkes gibi zayiflayamacami soyledi zorlamadim sadece dikat etim sonrasinda 7 ay dayandim

 7. deria dedi ki:

  sonuda irem natureli kulandim kilo vermeye basladim herkese tavsiye ederim ben frandasa yasiyorum daha fazla bilgi veya siparis vermek isterseniz face ten bana ozel msg atabilirsiniz yardimci olurum.

 8. leyla dedi ki:

  48 kilodan 64 kiloya çıktım ne yapıyrsam iştahamı bir türlü engelliyemiyrm kilolarımdan çok rahatsızım ne yapabilirim

  • deria dedi ki:

   merhaba leyla hanim size irem natureli tavsiye ederim daha fazla bilgi icin faecbook . den bana yazin

 9. sonau dedi ki:

  Alkadays kullanmak istiyorum ama 3 aylık bebeğim var benim sadece gomek şikayetim var acil cevap bekliyorum şimdiden teşekür ederiM

Doğum Sonrası Kilo Verme Yöntemleri Yorumları