Home / Sağlık & Diyet / Medikal Ürünler / Citol Tablet Kullanıcı Yorumları

Citol Tablet Kullanıcı Yorumları

Etkisini en az 1 aylık kullanım ile belli eden bir antidepresan olan Citol tablet, depresyon, panik bozukluğu, obsesif kompulsif ve panik atak tedavisinde kullanılır. Yan etkileri en az olan antidepresandır denilebilir. Şiddetli böbrek hastalarında kullanılması uygun değildir. Gebelerde, emziren annelerde ve çocuklarda kullanılmaması gerekir.

Yan etkileri arasında en yaygın görünenler arasında, ağız kuruluğu, bulantı, uyku hali, terleme artışı ve istemsiz kas kasılmaları, cinsel isteksizlik ve cinsel fonksiyon bozuklukları, ishal, ateş, yorgun ve halsiz ruh hali, hazımsızlık, uyku eğilimi, anormal kas kasılmaları gibi farklı yan etkiler vardır.

citol-tabletCitol Tablet Yan Etkileri Nelerdir ?

Ayrıca seyrek olarak görülen yan etkileri arasında öksürük, kas güçsüzlükleri, iştah artışı, hepatit, terlemede azalma, deride döküntü, konsantrasyon bozuklukları, susama, glikoz toleransı, vajinal kanama, göğüs ağrısı, hıçkırık, reflü, kolit, anemi, bulantı, ağız kuruluğu, kusma gibi etkiler vardır.

Kullanım şekli ve dozu kesinlikle doktor tarafından ayarlanmalıdır. Günlük doz miktarı 20 miligram olarak başlanıp 40 grama çıkarılabilir. Doz artışı bir hafta süre ile uygulanmalıdır. 40 miligramın üzerine çıkılması tavsiye edilmez ve yemeklerden sonra günün herhangi bir saati alınmalıdır. Her gün aynı saatlerde alınması tavsiye edilir. Doz aşımı sırasında oluşabilecek ciddi etkileri vardır. Aşırı terleme, katılaşmış yüz ifadesi ve nöbetler, bulantı ile beraber kusma, sinüs taşikardisi, deride mavi renge dönüşüm gibi belirtiler veren durumlarda en yakın sağlık ocağına gidilmelidir. Hiç bir vak’a ölümle sonuçlanmamış olsa da dikkatli olunmalıdır.

citol tablet kullanıcı yorumlarını sitemizden okuyabilir, citol tablet yorumları, citol tablet şikayetleri hakkında görüş ve düşüncelerinizi yazabilirsiniz.


Benzer Kullanıcı Yorumları:

citol kullanıcı yorumları (45), citol kullananlar hakkındaki tüm sorular (29), citol (19), citol kullananlar (3), citol 60 mg kullananlar (2), citolu bırakanlar (2)

Check Also

Slim Endorphine Kullanımı öğrenme

Slim Endorphine Kullanımı

Slim Endorphine Kullanımı Şişmanlık, çağımızın önemli sorunlarından birisidir. Çeşitli nedenlerden dolayı birçok kişi kilo alma …

2 comments

  1. hiç bir faydasını görmediğim bir ilaç ayrıca eski durumumu özlediğim bir ilaç bu ilacın neye faydası var dediğim bir ilaç

  2. Ben 2 aydır kullanıyorum gecenin 03:30 gibi işten geliyorum..yataktan kalktığında uyduğundan birşey anlayamama geç yapmanın verdiği etkiyle beraber 10..11 gibi yaptığım kahvaltıyı takiben citolu atıyorum..sonrasında futbolundaki etkisi herhalde uyumak..tekrar yatmak istiyorum ve genelde öyle oluyor..cinselliği de şu an bir sıkıntı yok

Bir Cevap Yazın