3:22 am - 22 Nisan 2019, Pazartesi


Ağva Otellerinde Mükemmel Bir Tatil Sizi Bekliyor

Ağva Otellerinde Mükemmel Bir Tatil Sizi Bekliyor

‘İstanbul’a en yakın beldelerde harika bir hafta sonu dinlencesi’ denince akla hemen Ağva gelir. Harikulade tabiatı, yeme içme mekanları, konforlu otelleri, doğa, orman, deniz,  kumsal ve plaj dendiğinde de Ağva en çok tercih edilen yerler arasındadır. Karadeniz kıyısının İstanbul’a uzanan noktasında konuçlanan Ağva,  Şile ilçesine bağlı deniz ve akarsularla çevrili harika bir sahil kasabasıdır.  İzmit’in Çal tepesinden üzerine akan Göksu ve Çanak derelerini kucak açarak karşılayan Ağva; ‘İki dere arasında kalan yer’ anlamında gelir. Masmavi denizi, dereleri, akarsuları,  doğal yeşili, tertemiz sahili, altın rengindeki kumsalı ile harika bir konuma sahiptir. 2500 metre uzunluğunda – 50 metre genişliğindeki plajı- tertemiz deniziyle hafta içi ve hafta sonunda yerli – yabancı turistlere kucak açmaktadır. İstanbul’un keşmekeşinden yorgun düşmüş olan,  Akdeniz’e uzanarak vaktini yollarda harcamak istemeyenlerin makul fiyatlarda tatil yaptığı en özel yerlerdendir Ağva. Dilerseniz siz de seçkin ve muhteşem konforlu Ağva otellerinde tatilinizi geçirebilirsiniz.

ağva tatilleri

ağva tatilleri

Göksu deresi üzerinde kurulu otelleriyle lüksü ve konforu bir arada bulabileceğiniz bu belde de harika bir konaklama imkanına her zaman sahipsiniz. Cenevizlilerle, Venediklerin kolonisi olan Ağva, tarih sayfalarında Bizans, Roma gibi medeniyetlere beşiklik eden ve sonrasında da Osmanlı’nın kazandığı harika topraklar olarak günümüzde de bu tarihi kalıntıları dokusunda taşımakta.  Bu tarihi dokuyu deneyimlemek için hafta içi ya da hafta sonu Ağva’ya gelerek harika bir tarih gezintisi yapmaya ne dersiniz?  Zira Ağva’da Roma ve Bizans dönemine ait olan Hitit ve Frig kalıntıları sizleri bekliyor. Ağva otellerinden yer ayırtarak tüm bu güzellikleri bir arada yaşayabilirsiniz.

Yeşil bir bitki örtüsünün, muhteşem bir doğa görünümünün, Göksu Deresi’nin sarmaladığı harika manzaralı Ağva otelleri ile 4 mevsim farklı güzellikleri bir arada yaşayabilirsiniz Ağva da. Harika bir Cumartesi – Pazar günü geçirmek, gürültüden, trafiğin bunaltıcılığından kurtulmak temiz hava, bol güneş ve masmavi denizin kokusunu içinize çekerek sağlık bulmak için arkadaşlarınız, sevdiğiniz ya da ailenizle Ağva’ya gelebilirsiniz. Tracking yürüyüşleri, tekneyle çevre koylara yapılan koy gezileri,  su sporları, balık avı ise burada yapabileceğiniz sosyal aktivitelerden sadece biri kaçıdır.

İletişim: +90 216 721 7137 – www.agvagizemlinehir.com

İletişim:+90 216 721 86 80 – www.agvasahilyildizi.com 

İletişim: 0 (216) 725 77 30 – www.agvatartarugamotel.com

Benzer Kullanıcı Yorumları:

balık yağı kapsülü (1), burma ülkesi (1)

Kullanıcı Yorumları: , , , ,

Ağva Otellerinde Mükemmel Bir Tatil Sizi Bekliyor Yorumları